Jakie płytki do salonu?

Jak wiecie drewno jest bardzo modne, a do tego trwałe. Wiele osób wybiera go do swojego salonu. Drewno nadaje pomieszczeniom nowoczesności i sprawia, że są one bardziej przytulne. Jednak na rynek wchodzi coraz to więcej udogodnień i jednym z nich jest gres podłogowy.

Gres to nic innego jak płytki ceramiczne, ale tak jak w większości materiałów występują jego różne rodzaje. Do salonu najbardziej preferuje się gres polerowany. Wygląda on bardzo estetycznie i ekskluzywnie. Płytki gresowe mają bardzo trwały materiał, dlatego są odporne na wszystkie zniszczenia.
Gres to gruby i twardy materiał, jednak poprzez coraz to nowsze propozycje na rynku, postał też gres pocieniowany. Oznacza to, że już najcieńsze płytki mają tylko 3 mm.

Jest to świetna i wygodna opcja nawet do ich położenia.
Aranżując nasz salon warto będzie zerknąć na różne strony internetowe i poszukać czegoś, co mieści się w naszych preferencjach. Jedną z takich stron jest, na której z pewnością znajdziecie rozwiązanie dla siebie. Płytki gres oprócz salonu, mogą idealnie posłużyć nam na taras.

Gres jest bardzo grubym materiałem, dlatego gdy wybierzemy opcje o większej grubości, sprawdzą nam się idealnie.
Gres ma niskie chłonięcie wody, dlatego ta opcja również zalicza go do zalet.
Jeśli chodzi o wady płytek gresowych to oczywiście, dbanie o nie. Gres potrzebuje odpowiedniego dbania o te strukturę, zwłaszcza w salonie. Zwłaszcza gres polerowany, trzeba często przecierać odpowiednimi środkami. Tak zadbane płytki gresowe, będą służyć nam przez wiele lat.

  Pomysł na prezent ślubny - zmywarka dla młodych