Pomysł na prezent ślubny – zmywarka dla młodych

Nadchodzi długo wyczekiwany moment – Twoi najlepsi przyjaciele biorą ślub. Kreacja na wesele już dawno czeka w szafie. Pozostał tylko jeden problem do rozwiązania – co podarować młodej parze w tym wyjątkowym dniu? Czy wręczyć im coś ładnego, ale nie użytecznego? A może podarować coś, co z całą pewnością przyda im się na ich nowej, wspólnej drodze życia i będzie z nimi jeszcze przez kilka lat? Takim prezentem z pewnością będzie zmywarka. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni jej model , który sprawdzi się doskonale jako prezent ślubny dla młodej pary.

Kryteria, które należy wziąć pod uwagę kupując zmywarkę na prezent

Zmywarka to idealny pomysł na prezent dla pary młodej. Przemawia za tym kilka różnorodnych argumentów. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie i wybierzesz się do sklepu po odpowiedni model, musisz to dokładnie przemyśleć. Przede wszystkim dowiedz się, w jaki sposób para młoda zamierza urządzić swoje mieszkanie. Zastanów się, czy lepszym rozwiązaniem będzie zmywarka pod zabudowę czy wolnostojąca. Ta kwestia ma naprawdę duże znaczenie i w zdecydowany sposób wpływa na wygląd całej kuchni. Pamiętaj o tym, że para młoda może mieć inną wizję swojego wnętrza niż Ty, w końcu gusta są różne. Właśnie dlatego należy się wszystkiego dokładnie i starannie dowiedzieć. Dodatkowo, musisz wziąć pod uwagę to – jaką powierzchnię para młoda może przeznaczyć dla zmywarki, którą otrzyma od Ciebie w prezencie. Znaczenie ma tutaj wielkość kuchni oraz przewidywane potrzeby w zakresie zmywania. Jeśli para młoda będzie miała małą kuchnię, warto pomyśleć o zmywarce typu „slim”. Zmywarki te charakteryzują się niezwykle wąską budową, a ich szerokość to około 45 centymetrów. Są więc bardzo poręczne. Dobrze też uwzględnić różnorodne potrzeby młodej pary i wybrać dla nich zmywarkę ze specjalnymi uchwytami na delikatne szkło i kieliszki.

  Staranne wyposażenie domu

Zalety posiadania zmywarki przez młode rodziny

zalety posiadania zmywarkiJeżeli nadal nie jesteś do końca przekonany o słuszności swojej decyzji, martwisz się czy będzie to dobry wybór, to zastanów się nad tym, co młodzi mogą na tej zmywarce zyskać. Jakie korzyści niesie ze sobą posiadanie takiego sprzętu i jak zmieni ona ich codzienne funkcjonowanie.

W mieszkaniu pary młodej prawdopodobnie prędzej czy później pojawi się dziecko. Nawet jeśli nie masz potomstwa, to pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest utrzymanie najwyższego poziomu higieny i czystości przy maluchu. Wszystko, czego dotyka dziecko powinno być wyjątkowo czyste i pozbawione bakterii. Butelki, smoczki, plastikowe zabawki, a później również naczynia i sztućce – to wszystko zmywane ręcznie nigdy nie będzie tak czyste jak po umyciu przez zmywarkę. Dlaczego? Zmywarka myje naczynia w wodzie, która osiąga bardzo wysoką temperaturę – idealną do zabicia wszelkiego rodzaju bakterii i dokładnego usunięcia zabrudzeń. Zmywając ręcznie nie jesteś w stanie uzyskać takiego efektu, głównie ze względu na zbyt niską temperaturę wody. Gdyby przyszło Ci zmywać w tej samej temperaturze wody, jakiej używa zmywarka – Twoje ręce byłyby poparzone. Sprawdź artykuł: Naprawa i serwis urządzeń AGD w Katowicach

Zdarza się tak, że młode pary, w tym młode małżeństwa obiecują sobie, że będą wspólnie dzielić się obowiązkami domowymi. Na zmianę będą sprzątać, gotować, wstawiać pranie, robić zakupy. Taki system zdaje egzamin zwykle jedynie przez kilka pierwszych tygodni lub miesięcy. Często, sytuacja ulega zmianie, kiedy w domu pojawia się dziecko i młoda mama zmuszona jest zrezygnować z pracy. Mimo, że ciągłe dążenia do równouprawnienia zmieniają podział obowiązków w rodzinach, to w pierwszych miesiącach życia dziecka, to mężczyzna pracuje, a kobieta zajmuje się maleństwem i całym domem. W takiej sytuacji, zmywarka będzie doskonałym rozwiązaniem, które ułatwi codzienną organizację i wypełnianie obowiązków. Nie tylko dlatego, że smoczki i inne gadżety dla dziecka będą sterylnie czyste. Również dlatego, że zwiększy to ilość czasu, który będzie mogła poświęcić dla dziecka lub dla siebie. W jaki sposób? Zamiast stać przy zlewie i zmywać, może odpocząć, pobawić się z dzieckiem lub wyjść z nim na spacer, a naczynia i tak zostaną dokładnie umyte.

  Dobrze zaprojektowane ekspozycje ceramiki sanitarnej

Koszt zakupu zmywarki na prezent

Temat tego, ile dać młodej parze w kopercie nadal pozostaje kwestią sporną. Zwyczajowo przyjęło się, że powinno dać się przynajmniej tyle, ile para młoda wyda na nas na wesele, aby przynajmniej jedzenie, alkohol i obsługa zwróciły się nowożeńcom. Oczywiście jest to najniższa, nieoficjalna norma. Jak wiadomo, koszt zmywarki nie odbiega wiele od tej kwoty. Cena prostej, kompaktowej zmywarki na początek, to około 700 złotych, a jeśli chcesz podarować młodej parze droższy prezent, możesz wybierać wśród bardziej zaawansowanych modeli. Wybór zmywarki zapewni ci wdzięczność młodych, a za każdym razem, gdy będą mogli zrezygnować z ręcznego mycia naczyń będą przypominać sobie o tym, kto ich od tego obowiązku uwolnił.