Palety w Poznaniu- tylko w TEFRZE

Firmy zajmujące się magazynowaniem towaru oraz transportem w swojej działalności wykorzystują palety. Są to materiały, które pozwalają na sprawne przewożenie czy składowanie wielu towarów. Palety zazwyczaj są wykonane z drewna. Mają różną ładowność oraz rozmiary. W przypadku palet, można mówić również o ich standaryzacji, która rozpoczęła się około lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku.

Wtedy też powstały pierwsze palety o standaryzowanych wymiarach, których pokłosie dzisiaj jest widoczne w przypadku europalet. Europalety są standaryzowanymi paletami zazwyczaj wykonanymi z drewna, które dzięki tym samym wymiarom i budowie są przystosowane do transportu przez wózki widłowe na terenie wielu krajów. Europalety są wykorzystywane w Polsce oraz kilkunastu krajach, które wykorzystują standaryzację.

Należą do nich : Belgia, Niderlandy, Luksemburg, Niemcy, Austria oraz Szwajcaria. Poza tymi krajami nie używa się palet euro, dlatego też zasadnym wydaje się wysyłanie palet jednorazowych, tańszych w zakupie od palet euro, które mogą z transportu nie wrócić czy zostać uszkodzone.

Najlepiej kupować w TEFRZE

Jeśli poszukujemy palet na terenie województwa wielkopolskiego, warto zwrócić uwagę na poznańską firmę TEFRA. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się ona skupem, sprzedażą oraz naprawą palet, przez co jest największą firmą z największym doświadczeniem w branży na terenie. O jej wielkości świadczyć może również fakt, że na terenie Poznania ma aż cztery punkty skupu, przez co bardzo szybko i sprawnie może obsłużyć klientów na terenie miasta oraz całego województwa.

Co ciekawe, jeśli klient posiada firmę na terenie województwa, możliwe jest wykonanie zamówienia palet z dowozem na teren firmy, czy też zamówienie odbioru palet do skupu czy naprawy. Dodatkowo, TEFRA jest licencjonowanym przedsiębiorstwem EPAL, które ma możliwość i uprawnienia do naprawiania palet euro. Całość asortymentu firmy oraz informacje o przedsiębiorstwie można znaleźć na stronie

  Odpowiednie osłony na żarówkach - klucz do efektywnego oświetlenia

Palety- czym są i jak je wykorzystać

Na rynku istnieje wiele rodzajów palet. OD opisanych wcześniej palet euro, przez używane powszechnie palety jednorazowe do palet przemysłowych, palety pozwalają na sprawne magazynowanie dużych ilości towaru oraz szybkie jego przewożenie. Co więcej, Posiadają wiele dodatkowych udogodnień, takich jak np. nadstawki (kołnierze) paletowe, które umożliwiają składanie palet jedna na drugiej, bez uszkodzenia składowanego towaru.

Palety wykonane są zazwyczaj z drewna, jednak istnieją inne rodzaje palet, takie jak np. plastikowe, które wykorzystywane są w spożywce czy w przemyśle chemicznym. Palety metalowe są również obecne, szczególnie w zastosowaniach, w których wymagana jest wytrzymałość i trwałość palet. Ważne jest odróżnienie palet trwałych lub wielokrotnego użytku od palet jednorazowego użytku. Tam, gdzie palety mogą być ponownie wykorzystane, zapewniają one niższy koszt podróży i mniejszy wpływ na środowisko niż palety, które mogą być wykorzystane tylko raz, z zastrzeżeniem kosztów logistyki zwrotnej.