• Ściany i najlepsze kolory

  Ściany i najlepsze kolory

  Nic tak nie zmienia wnętrza naszego domu, jak w pełni przemyślany kolor, który stanowi dla nas nie tylko ogólną podstawę, ale także daje nam zabieg dzięki któremu uda nam się uzyskać coś naprawdę znaczącego. Pamiętajmy że komfort musi być także poszczególnie zachowany, ale to wszystko zależy tylko od nas o wszystkim mówi też sympatyczna kolorystyka …Read More »
 • Rolety czy zasłony

  Rolety czy zasłony

  Zmieniamy różne poglądy naszego życia, przede wszystkim widzimy w tym wszystkim nowoczesny pogląd, na jednocześnie ważny punkt związany z aranżacją całego pomieszczenia, to my sami tak naprawdę ustalamy czy rzeczywiście takie sprawy na pewno związane są z odpowiednią dużą przestrzenią. To właśnie dlatego o całość musimy zadbać sami, pomimo poważnych dylematów, na pewno uda nam …Read More »
 • Czy internet domowy musi kosztować dużo?

  Czy internet domowy musi kosztować dużo?

  Wiele osób nie ma w domu internetu, bo obawiają się one jego wysokich cen. Jeszcze kilka lat temu faktycznie sytuacja tak wyglądał – internet był naprawdę kosztowny i nie każdy mógł sobie na niego pozwolić. Na szczęście dzisiaj się to zmieniło, internet domowy nie kosztuje tak wiele, ale jest kilka sposobów na to, aby kosztował …Read More »

USG preluksacyjne u dzieci

Do jednych z pierwszych badań, na jakie muszą udać się rodzice z niemowlakiem, jest USG bioderek u dzieci. Inaczej nazywane jest USG preluksacyjnym. Jest to badanie bezinwazyjne i bezbolesne, nie wymaga także specjalnego przygotowania. W trakcie wizyty lekarz wykonuje badanie oraz przeprowadza wywiad z rodzicami, dotyczący rozwoju małego człowieka. Spotkanie z lekarzem trwa kilkanaście minut, a daje bardzo dużo informacji na temat stanu stawów biodrowych.

Po co wykonuje się USG bioder u dzieci?

USG preluksacyjne pozwala wykryć w odpowiednim czasie dysplazję stawów biodrowych. Jest to jedna z najcięższych wad wrodzonych, dlatego wykonanie tego badania jest tak ważne. Dzięki badaniu można uzyskać obraz wewnętrznej struktury biodra, udowej kości, a także jej kieszeni.

Jeżeli wystąpią nieprawidłowości, lekarz może bardzo szybko zareagować i wprowadzić odpowiednią profilaktykę. Wykonywanie ćwiczeń z malcem oraz chodzenie na wizyty profilaktyczne, może zmniejszyć lub wyeliminować ryzyko powikłań w przyszłości.

USG bioderek w Poznaniu – na jakim etapie życia wykonać badanie?

USG bioderek niemowląt w Poznaniu należy wykonać 3 razy, o czym decyduje lekarz. Pierwszy raz w okolicach szóstego tygodnia życia. Drugi raz rodzice powinni udać się z malcem do lekarza w okolicy trzeciego miesiąca życia. Trzeci razy wykonywany jest najczęściej. jeżeli poprzednie badania wykazały nieprawidłowości, w momencie, gdy malec zacznie samodzielnie chodzić.

Ze względu na to, iż jest to badanie niezwykle istotne dla malca, należy dopilnować wyżej wymienionych terminów. Na temat USG preluksacyjnego przeczytać można tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/usg-bioderek-niemowlat.

Możliwość komentowania jest wyłączona.