• Nowoczesne rodzaje łazienkowych umywalek

  Nowoczesne rodzaje łazienkowych umywalek

  W łazience znajdują się bardzo różne urządzenia sanitarne. Pod tą nazwą znajdować przecież można dostępne w sprzedaży umywalki i wanny oraz kabiny prysznicowe i pralki. Dlatego zainteresowanie tego rodzaju urządzeniami jest bardzo duże. Zapotrzebowanie na nie praktycznie nie spada i nie powinno spadać w najbliższych latach. Co więcej w sprzedaży pojawia się coraz więcej różnego …Read More »
 • Bulaj do drzwi

  Bulaj do drzwi

  Wiele rzeczy zyskuje na popularności, co sprawia że dzisiaj rzeczą pierwszorzędną jest nic innego jak bulaje, które stosowane są na drzwiach, zapewniają one przede wszystkim nie tylko sam klimat, ale także odpowiednie dostosowanie koloru, czy też wzoru również ma dla nas pierwszorzędne znaczenie, jak widać jest wiele rzeczy od których zależy wygląd naszego mieszkania, dlatego …Read More »
 • Meble które chronią plecy

  Meble które chronią plecy

  Jak widać meble mają nie tylko charakter typowo dekoracyjny, ale także pozwala nam to w pełni zastosować nasze meble i wykorzystać je w celu poprawy warunków w mieszkaniu, oraz dzięki zwiększeniu ogólnego komfortu. Jak widać ergonomiia coraz częściej dotyczy poszczególnych mebli, liczy się to aby zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo, oraz pełną higienę pracy, co jednocześnie …Read More »

USG bioder u niemowląt i dzieci

Jednym z pierwszych badań, wykonywanych w pierwszych tygodniach życia dziecka, jest USG bioderek. Jest to badanie, które pozwala wykryć nieprawidłowości w budowie stawów biodrowych. Dzięki USG bioderek można w zdiagnozować między innymi dysplazję stawów biodrowych, która należy do jednej z najcięższych wad wrodzonych u dzieci.

USG bioderek w Poznaniu – jak wygląda badanie?

USG preluksacyjne jest bezbolesne i bezinwazyjne. Wykonywane jest za pomocą ultrasonografu, na którego głowicę lekarz nakłada specjalny żel. Następnie głowicę przykłada do bioder małego pacjenta. Obraz wyświetlany jest na monitorze, dzięki czemu wynik badania rodzice otrzymują praktycznie od razu. USG bioderek niemowląt w Poznaniu wykonywane jest w obecności rodziców, z którymi lekarz przeprowadza także wywiad dotyczący rozwoju pacjenta.

Kiedy zgłosić się na USG bioderek u dzieci?

Pierwsze i najważniejsze badanie bioder u dzieci odbywa się w 6 tygodniu życia dziecka. Warto umówić się na nie w niedługim czasie po porodzie. Drugie badanie powinno odbyć się w 3 miesiącu życia niemowlaka. Jeżeli USG wykaże nieprawidłowości, lekarz zaleci kolejne wizyty.

Najczęściej trzecia wizyta ma miejsce, gdy dziecko zacznie chodzić. Badani bioder jest badaniem niezwykle istotnym, pozwalającym w razie nieprawidłowości w prowadzić profilaktykę oraz odpowiednie leczenie. Szczegóły dotyczące USG bioderek w Poznaniu dostępne są tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/usg-bioderek-niemowlat.

Możliwość komentowania jest wyłączona.