• Tylko polskie rolety

  Tylko polskie rolety

  Technologia którą prezentujemy  ma zapewnić  nam wszystkie użyteczne funkcje, minimalnym kosztem. Nie jest to jednak łatwe, bowiem ciężko uzyskać tanie rolety, które w pełni będą podkreślać jakość rozwiązań, które sami mamy do zastosowania, oraz do zaprezentowania. Jest to więc innowacyjna technologia, która może sprawdzić się na co dzień, pod warunkiem że nauczymy się ją wykorzystywać, …Read More »
 • Naprawa urządzeń AGD

  Naprawa urządzeń AGD

  Każdy z nas ma do czynienia w ciągu dnia z jakimś sprzętem elektrycznym lub też elektronicznym. Sprzęt staje się coraz bardziej zaawansowany, przez co nie bardzo wiemy, jak go naprawić w sytuacji, kiedy ulegnie jakiejś awarii. Obecnie mamy problem z naprawą zwykłej pralki, która nie jest tak prosto skonstruowana i wyposażona w takie urządzenia, jak …Read More »
 • Nowoczesne rodzaje łazienkowych umywalek

  Nowoczesne rodzaje łazienkowych umywalek

  W łazience znajdują się bardzo różne urządzenia sanitarne. Pod tą nazwą znajdować przecież można dostępne w sprzedaży umywalki i wanny oraz kabiny prysznicowe i pralki. Dlatego zainteresowanie tego rodzaju urządzeniami jest bardzo duże. Zapotrzebowanie na nie praktycznie nie spada i nie powinno spadać w najbliższych latach. Co więcej w sprzedaży pojawia się coraz więcej różnego …Read More »

USG bioder u niemowląt i dzieci

Jednym z pierwszych badań, wykonywanych w pierwszych tygodniach życia dziecka, jest USG bioderek. Jest to badanie, które pozwala wykryć nieprawidłowości w budowie stawów biodrowych. Dzięki USG bioderek można w zdiagnozować między innymi dysplazję stawów biodrowych, która należy do jednej z najcięższych wad wrodzonych u dzieci.

USG bioderek w Poznaniu – jak wygląda badanie?

USG preluksacyjne jest bezbolesne i bezinwazyjne. Wykonywane jest za pomocą ultrasonografu, na którego głowicę lekarz nakłada specjalny żel. Następnie głowicę przykłada do bioder małego pacjenta. Obraz wyświetlany jest na monitorze, dzięki czemu wynik badania rodzice otrzymują praktycznie od razu. USG bioderek niemowląt w Poznaniu wykonywane jest w obecności rodziców, z którymi lekarz przeprowadza także wywiad dotyczący rozwoju pacjenta.

Kiedy zgłosić się na USG bioderek u dzieci?

Pierwsze i najważniejsze badanie bioder u dzieci odbywa się w 6 tygodniu życia dziecka. Warto umówić się na nie w niedługim czasie po porodzie. Drugie badanie powinno odbyć się w 3 miesiącu życia niemowlaka. Jeżeli USG wykaże nieprawidłowości, lekarz zaleci kolejne wizyty.

Najczęściej trzecia wizyta ma miejsce, gdy dziecko zacznie chodzić. Badani bioder jest badaniem niezwykle istotnym, pozwalającym w razie nieprawidłowości w prowadzić profilaktykę oraz odpowiednie leczenie. Szczegóły dotyczące USG bioderek w Poznaniu dostępne są tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/usg-bioderek-niemowlat.

Możliwość komentowania jest wyłączona.