• Naklejki na ścianę

  Naklejki na ścianę

  naklejki to nic innego jak w pewnym sensie szansa ozdobienia naszego mieszkania, zwłaszcza że wybór tych rzeczy jest naprawdę przeróżny. Każdy może więc udekorować swój pokój jak tylko zechce, mamy po prostu do tego własne indywidualne prawo, które jest dla nas szansą, na pokazanie jak ważne są różne motywy, które najczęściej występują w formie ornamentów, …Read More »
 • Niebanalne wyposażenie wnętrza

  Niebanalne wyposażenie wnętrza

  Mało kto by się spodziewał od tradycjonalisty oryginalności. Zazwyczaj wszystko zawsze i tak wiązane jest z niczym innym jak z dostosowaniem się do odpowiednich warunków jakie tylko mają panować w naszym domu. Niebanalne wyposażenie doskonale sprawdza się w nietypowych domach, które wyglądają inaczej nie tylko pod względem architektonicznym ale także i strukturalnym. Kto by się …Read More »
 • Wyposażenie również ważne

  Wyposażenie również ważne

  Jak się okazuje to dbałość o poszczególne elementy naszego domu, jest dzisiaj myślą przewodnią, zwłaszcza dla tych którzy naprawdę doceniają coś nowego i nietypowego, tylko w ten sposób uda nam się osiągnąć coś więcej i pokazać innym że dom można odmienić nie do poznania. Jak widać nie trzeba być totalnym krytykiem aby nie zauważyć że …Read More »

Prowadzisz firmę? Dowiedz się gdzie warto wymieniać waluty!

Każdy przedsiębiorca dbający o stabilną pozycję swojej firmy na rynku, z całą pewnością zastanawiał się nad możliwością nawiązania kontaktów biznesowych z zagranicznymi kontrahentami. W obecnych czasach z pomocą przychodzi również internet, który znacznie ułatwia współpracę i pozwala znaleźć ciekawe oferty od dostawców czy zaproponować sprzedaż swoich produktów. O czym należy pamiętać?

Odpowiednie konto bankowe

Chociaż niemal każdy bank ma w swojej ofercie konta dla firm, warto dokładnie przyjrzeć się warunkom, na jakich one działają i sprawdzić koszty przelewów zagranicznych oraz opłaty związane z prowadzeniem takiego rachunku. Zdarza się, że chociaż konto jest darmowe, prowizje naliczane przez bank za transakcje zagraniczne są tak wysokie, że skorzystanie z oferty zwyczajnie się nie opłaca.

Oczywiście trudno jednoznacznie stwierdzić, która instytucja zaproponować może najkorzystniejsze warunki, ponieważ wiele zależy od charakteru działalności przedsiębiorstwa. W niektórych firmach przelewy zagraniczne będą zlecane sporadycznie, zaś w innych stanowić będą zdecydowaną większość dokonywanych płatności. Porównanie poszczególnych parametrów kont firmowych w kilku bankach z pewnością zajmuje niemało czasu, jednak wysiłek się opłaci, bo pozwoli zdecydować się na najlepszą ofertę, a tym samym nieco zaoszczędzić.

Gdzie wymieniać waluty?

Dostęp do Internetu oraz możliwości, jakie daje sieć sprawiają, że w obecnych czasach coraz łatwiej nawiązywać kontakty biznesowe i prowadzić interesy z firmami zagranicznymi. Warto też wiedzieć, że w przypadku przedsiębiorstw współpracujących z kontrahentami z innych krajów można skorzystać także z innych opcji, niż te oferowane przez banki czy kantory stacjonarne. Tego typu instytucje co prawda umożliwiają wymianę pieniędzy, jednak naliczane prowizje i mało korzystny kurs przyczynić się może do niemałych strat finansowych.

Przy zakupie większych ilości euro czy innych walut, rozsądnie będzie poszukać innych sposobów wymiany, jak np. skorzystanie ze specjalnych portali internetowych oferujących tego typu transakcje online. Ponieważ odbywają się one bezpośrednio pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami, mogą oni ustalać kurs wymiany na indywidualnie ustalonym poziomie. Dzięki temu transakcje są nie tylko wygodne, ale również zapewniają oszczędności, co przy większych kwotach jest bardzo ważne.

O czym jeszcze pamiętać?

Dokonując przelewów zagranicznych, a więc przelewów na rachunek w innym banku i innej niż złotówki walucie, należy pamiętać również o wyborze odpowiedniej opcji kosztowej. Przedsiębiorcy mają kilka opcji, a o dokładnych różnicach pomiędzy nimi można dowiedzieć się na https://www.walutomat.pl/poradnik/przelewy-biznesowe-granice-koszty/. Warto przy tym zaznaczyć, że skorzystanie z oferty banków, jeśli chodzi o przelewy zagraniczne, to nie jedyne dostępne rozwiązanie. Równie dobrze sprawdzić się mogą wspomniane już wyżej portale pozwalające na wymianę pieniędzy na korzystnych warunkach oferujące ponadto opcję tanich przelewów zagranicznych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.