• Staranne wyposażenie domu

  Staranne wyposażenie domu

  Nowoczesne wyposażenie domu bardzo pomaga w sprawnym korzystaniu ze wszystkich domowych urządzeń, ponieważ stwarza możliwość korzystania ze wszystkich domowych udogodnień. W skład takiego wyposażenia mogą wchodzić różne krzesła i stołki oraz wygodne meble przeznaczone dla osób, które nie są w pełni sprawne. Poza tym na wyposażeniu domu znajdują się różne sprzęty i urządzenia, które mogą …Read More »
 • Remonty – jak odpowiednio zaplanować?

  Remonty – jak odpowiednio zaplanować?

  Planujesz remont? Zastanawiasz się czy zatrudniać specjalistę, czy może lepiej poprosić szwagra o położenie kafelków w łazience? Jest to z pewnością trudny wybór, ale dużo trudniejszym jest to, jakie płytki łazienkowe wybrać? Płytki łazienkowe Poznań pozwalają na szeroki przegląd dostępnych kafelków. Czasem warto przejrzeć także katalogi, aby wszystkie elementy w łazience pasowały do siebie.Read More »
 • Maty magnetyczne

  Maty magnetyczne

  Jeśli decydujemy się na nadanie niepowtarzalnego wyglądu naszym przedmiotom, to wówczas powinniśmy pamiętać o nowych rozwiązaniach, jakie obecnie możemy stosować w praktyce. Mowa oczywiście o Matach Magnetycznych, które z kolei mogą stanowić dla nas odpowiednią ozdobę, wprowadzającą naprawdę ciekawe wzory i motywy, które niejednokrotnie nas zaciekawią, czy też zaskoczą. Takie maty zazwyczaj są po prostu …Read More »

Prowadzisz firmę? Dowiedz się gdzie warto wymieniać waluty!

Każdy przedsiębiorca dbający o stabilną pozycję swojej firmy na rynku, z całą pewnością zastanawiał się nad możliwością nawiązania kontaktów biznesowych z zagranicznymi kontrahentami. W obecnych czasach z pomocą przychodzi również internet, który znacznie ułatwia współpracę i pozwala znaleźć ciekawe oferty od dostawców czy zaproponować sprzedaż swoich produktów. O czym należy pamiętać?

Odpowiednie konto bankowe

Chociaż niemal każdy bank ma w swojej ofercie konta dla firm, warto dokładnie przyjrzeć się warunkom, na jakich one działają i sprawdzić koszty przelewów zagranicznych oraz opłaty związane z prowadzeniem takiego rachunku. Zdarza się, że chociaż konto jest darmowe, prowizje naliczane przez bank za transakcje zagraniczne są tak wysokie, że skorzystanie z oferty zwyczajnie się nie opłaca.

Oczywiście trudno jednoznacznie stwierdzić, która instytucja zaproponować może najkorzystniejsze warunki, ponieważ wiele zależy od charakteru działalności przedsiębiorstwa. W niektórych firmach przelewy zagraniczne będą zlecane sporadycznie, zaś w innych stanowić będą zdecydowaną większość dokonywanych płatności. Porównanie poszczególnych parametrów kont firmowych w kilku bankach z pewnością zajmuje niemało czasu, jednak wysiłek się opłaci, bo pozwoli zdecydować się na najlepszą ofertę, a tym samym nieco zaoszczędzić.

Gdzie wymieniać waluty?

Dostęp do Internetu oraz możliwości, jakie daje sieć sprawiają, że w obecnych czasach coraz łatwiej nawiązywać kontakty biznesowe i prowadzić interesy z firmami zagranicznymi. Warto też wiedzieć, że w przypadku przedsiębiorstw współpracujących z kontrahentami z innych krajów można skorzystać także z innych opcji, niż te oferowane przez banki czy kantory stacjonarne. Tego typu instytucje co prawda umożliwiają wymianę pieniędzy, jednak naliczane prowizje i mało korzystny kurs przyczynić się może do niemałych strat finansowych.

Przy zakupie większych ilości euro czy innych walut, rozsądnie będzie poszukać innych sposobów wymiany, jak np. skorzystanie ze specjalnych portali internetowych oferujących tego typu transakcje online. Ponieważ odbywają się one bezpośrednio pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami, mogą oni ustalać kurs wymiany na indywidualnie ustalonym poziomie. Dzięki temu transakcje są nie tylko wygodne, ale również zapewniają oszczędności, co przy większych kwotach jest bardzo ważne.

O czym jeszcze pamiętać?

Dokonując przelewów zagranicznych, a więc przelewów na rachunek w innym banku i innej niż złotówki walucie, należy pamiętać również o wyborze odpowiedniej opcji kosztowej. Przedsiębiorcy mają kilka opcji, a o dokładnych różnicach pomiędzy nimi można dowiedzieć się na https://www.walutomat.pl/poradnik/przelewy-biznesowe-granice-koszty/. Warto przy tym zaznaczyć, że skorzystanie z oferty banków, jeśli chodzi o przelewy zagraniczne, to nie jedyne dostępne rozwiązanie. Równie dobrze sprawdzić się mogą wspomniane już wyżej portale pozwalające na wymianę pieniędzy na korzystnych warunkach oferujące ponadto opcję tanich przelewów zagranicznych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.