• Pozytywne działanie colostrum na organizm człowieka

  Pozytywne działanie colostrum na organizm człowieka

  Każdy młody organizm tuż po porodzie narażony jest na różnego rodzaju infekcje, dlatego musi przystosować się do życia poza łonem matki. Właśnie dlatego gruczoły mlekowe samic ssaków wytwarzają tuż przed porodem i w ciągu 72 godzin od rozwiązania colostrum bovinum. Substancja ta zwiera składniki pobudzające układ immunologiczny do działania, zapewniające większą odporność, a tym samym …Read More »
 • Możliwość uzupełnienia wnętrza

  Możliwość uzupełnienia wnętrza

  Jak się okazuje to inspiracja stylem, może pochodzić dzisiaj z najróżniejszych stylów, co jednocześnie zdaje się wskazywać na wykorzystanie wielu kultur w celu dostosowania całości naszego wnętrza. Warto też spojrzeć na to że, w ramach określonego uzupełnienia, możemy skorzystać z rzeczy, jakie tylko wchodzą w skład nowoczesnych foteli, które mimo wszystko potrafią w pełni odnowić …Read More »
 • Odpowiednia kolorystyka

  Odpowiednia kolorystyka

  Pamiętajmy o jednym że kolory stanowią zawsze w pełni integralną część naszych pokoi. Odpowiednie kolorystyczne warsztaty, pozwolą nam jednoznacznie inaczej spojrzeć na całą aranżację naszych wnętrz, na pewno nasze barwy w pewien sposób są w stanie poprawić nasze samopoczucie, co nie jest zresztą trudne, wiele zależy tylko i wyłącznie od nas, bowiem tylko w ten …Read More »

Prowadzisz firmę? Dowiedz się gdzie warto wymieniać waluty!

Każdy przedsiębiorca dbający o stabilną pozycję swojej firmy na rynku, z całą pewnością zastanawiał się nad możliwością nawiązania kontaktów biznesowych z zagranicznymi kontrahentami. W obecnych czasach z pomocą przychodzi również internet, który znacznie ułatwia współpracę i pozwala znaleźć ciekawe oferty od dostawców czy zaproponować sprzedaż swoich produktów. O czym należy pamiętać?

Odpowiednie konto bankowe

Chociaż niemal każdy bank ma w swojej ofercie konta dla firm, warto dokładnie przyjrzeć się warunkom, na jakich one działają i sprawdzić koszty przelewów zagranicznych oraz opłaty związane z prowadzeniem takiego rachunku. Zdarza się, że chociaż konto jest darmowe, prowizje naliczane przez bank za transakcje zagraniczne są tak wysokie, że skorzystanie z oferty zwyczajnie się nie opłaca.

Oczywiście trudno jednoznacznie stwierdzić, która instytucja zaproponować może najkorzystniejsze warunki, ponieważ wiele zależy od charakteru działalności przedsiębiorstwa. W niektórych firmach przelewy zagraniczne będą zlecane sporadycznie, zaś w innych stanowić będą zdecydowaną większość dokonywanych płatności. Porównanie poszczególnych parametrów kont firmowych w kilku bankach z pewnością zajmuje niemało czasu, jednak wysiłek się opłaci, bo pozwoli zdecydować się na najlepszą ofertę, a tym samym nieco zaoszczędzić.

Gdzie wymieniać waluty?

Dostęp do Internetu oraz możliwości, jakie daje sieć sprawiają, że w obecnych czasach coraz łatwiej nawiązywać kontakty biznesowe i prowadzić interesy z firmami zagranicznymi. Warto też wiedzieć, że w przypadku przedsiębiorstw współpracujących z kontrahentami z innych krajów można skorzystać także z innych opcji, niż te oferowane przez banki czy kantory stacjonarne. Tego typu instytucje co prawda umożliwiają wymianę pieniędzy, jednak naliczane prowizje i mało korzystny kurs przyczynić się może do niemałych strat finansowych.

Przy zakupie większych ilości euro czy innych walut, rozsądnie będzie poszukać innych sposobów wymiany, jak np. skorzystanie ze specjalnych portali internetowych oferujących tego typu transakcje online. Ponieważ odbywają się one bezpośrednio pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami, mogą oni ustalać kurs wymiany na indywidualnie ustalonym poziomie. Dzięki temu transakcje są nie tylko wygodne, ale również zapewniają oszczędności, co przy większych kwotach jest bardzo ważne.

O czym jeszcze pamiętać?

Dokonując przelewów zagranicznych, a więc przelewów na rachunek w innym banku i innej niż złotówki walucie, należy pamiętać również o wyborze odpowiedniej opcji kosztowej. Przedsiębiorcy mają kilka opcji, a o dokładnych różnicach pomiędzy nimi można dowiedzieć się na https://www.walutomat.pl/poradnik/przelewy-biznesowe-granice-koszty/. Warto przy tym zaznaczyć, że skorzystanie z oferty banków, jeśli chodzi o przelewy zagraniczne, to nie jedyne dostępne rozwiązanie. Równie dobrze sprawdzić się mogą wspomniane już wyżej portale pozwalające na wymianę pieniędzy na korzystnych warunkach oferujące ponadto opcję tanich przelewów zagranicznych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.