• Nowoczesne rodzaje łazienkowych umywalek

  Nowoczesne rodzaje łazienkowych umywalek

  W łazience znajdują się bardzo różne urządzenia sanitarne. Pod tą nazwą znajdować przecież można dostępne w sprzedaży umywalki i wanny oraz kabiny prysznicowe i pralki. Dlatego zainteresowanie tego rodzaju urządzeniami jest bardzo duże. Zapotrzebowanie na nie praktycznie nie spada i nie powinno spadać w najbliższych latach. Co więcej w sprzedaży pojawia się coraz więcej różnego …Read More »
 • Przyczyny niedoboru magnezu w ciąży

  Przyczyny niedoboru magnezu w ciąży

  Wiele kobiet cierpi na niedobór magnezu w ciąży. Dzieje się tak czasami po prostu dlatego, że kobiety nie robią regularnych badań i nie są świadome tego, że nie posiadają w swoim organizmie dostatecznej ilości magnezu. Dopiero, kiedy zachodzą w ciążę i ich organizm zostaje poddany dużym obciążeniom, zaczynają się one orientować, że mogą cierpieć na …Read More »
 • Energooszczędna lokacja

  Energooszczędna lokacja

  Lokal mieszkalny, musi być w pełni dopasowany do naszych potrzeb, tylko wtedy tak naprawdę wiemy, jakie mechanizmy mamy zastosować, aby całość pozwoliła nam na końcu osiągnąć niezaprzeczalny sukces. Liczy się to abyśmy uzyskali w pełni właściwe połączenie a będzie to tylko możliwe dopiero wtedy gdy, uda nam się połączyć wystrój z właściwą grą światła w …Read More »

Jakie płytki podłogowe wybrać do kuchni?

Kuchnia jest miejscem szczególnym w każdym domu. Nie tylko służy do przygotowywania jedzenia, ale jest również miejsce spotkań rodzinnych i często także jadalnią. Nic zatem dziwnego, że dobór odpowiedniego rodzaju płytek podłogowych do kuchni jest aż tak ważnym zadaniem do wykonania.

Co się liczy?

Płytki podłogowe w kuchni muszą przede wszystkim spełniać szereg ważnych dla tego pomieszczenia cech. Muszą być odporne na ścieranie, trwałe, mocne i łatwe w czyszczeniu. Kuchnia jest środowiskiem, w którym łatwo może coś upaść, a podłoga ulec zabrudzeniu. Dlatego też nie może to być zwykła glazura i terakota, a płytka ceramiczna posiadająca znacznie lepsze właściwości w tych zakresach.

Co warto wybrać?

Z tego też powodu, idealne do kuchni płytki ceramiczne Marazzi to nic innego jak po prostu gres. Charakteryzuje się on ogromną odpornością na różnorodne zanieczyszczenia lub uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo jak każda inna płytka ceramiczna jest bardzo łatwy i prosty w czyszczeniu.
Inwestorzy przed decyzją o zakupie konkretnego rodzaju płytek bardzo często obawiają się tego, że gres, choć ma niezaprzeczalne zalety, posiada również nieco nieciekawą stylistykę i fakturę, która znacznie odbiega od glazury lub terakoty. Nic bardziej mylnego, ponieważ nowoczesne gresy znacznie różnią się od tych produkowanych przed laty, które faktycznie nadawały się jedynie na tarasy, ponieważ nie zachwycały stylistyką, jednak obecnie sprzedawane produkty wprost idealnie nadają się do tak eksponowanych i często używanych miejsc, jak właśnie kuchnie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.